Lakų testavimas (polimerinio molio lipdiniams)

Turbūt labiausiai sukantis mano galvą rūpestis rankdarbiškuose dalykuose, tai visokie klijai ir lakai – kaip išsirinkti tinkamiausią ir patikimiausią.
Kai jau visai susuka galvą tie rūpesčiai, ramybės dėlei imuosi gaminti pavyzdžius ateičiai, kad žinočiau, kad matyčiau, kad prisiminčiau. Dažnai tie pavyzdžiai su laiku išsibarsto, pasimeta, pasimiršta, atsiranda naujų neišbandytų priemonių ir vėl viskas prasideda iš pradžių…
Prieš kažkiek dienų kaip tik ir buvo tas laikas, kai vėl iš pradžių susirankiojau turimus lakus, lyg ir tinkamus polimeriniam moliui ir pasigaminau pavyzdžius ateičiai – lakavau po vieną sluoksnį lako ant sukietinto polimerinio molio blyno vienos pusės, priešingoje užsirašiau naudoto lako pavadinimą.
Tokie pavyzdžiai patogūs tuo, kad galima labai aiškiai, paprastai ir greitai sulyginti skirtingus lakus, kaip padengia, kaip atrodo, kaip žiūrisi, kaip liečiasi ir kas kartą be didelio galvos skausmo išsirinkti labiausiai tinkamą kiekvienam savo lipdiniui.

Šiek tiek vaizdų ir mano subjektyvių pastebėjimų:

1. Nuo pat mano pirmųjų bandymų prieš kokius gal penkerius-šešerius metus iki šių dienų mano labiausiai mėgiamas buvo (yra?) “eberhardFaber“ blizgusis lakas. Taip taip, tas senasis gerasis jau senų seniausiai nebegaminamas. Aš kaip padorus priemonių kaupikas buvau prisikaupus šio gėrio atsargų. Na bet jos ir ne amžinos, taigi apie šio lako puikumą nelabai yra prasmės rašyti.

DSC_0006

 

2. “Diamond Glaze“ šis lakas mano mėgiamas ir dėl tirštumo, skaidrumo, universalumo (tinka įvairiausiems paviršiams dengti, klijuoti)

Geriausia naudoti plokštiems dalykams, tada gražiau pasiskirsto, pasiskleidžia. Įmanoma padengti ir karolius, tik reikia ilgiau ir atidžiau krapštytis.

DSC_0009

 

3.“DG3″ toks pat geras kaip ir “diamond glaze“ tik skystesnis, tai yra dengia tolygiai plonai be “3d“ iškilumų. Tinka milijonui visokių reikalų. Dažniausiai lakuoju dažytus, paišytus ar dar kokiom nors medžiagom padengtus / dekoruotus lipdinius.

DSC_00081

4.“3D crystal lacquer“ beveik toks pat kaip “diamond glaze“ (nors aš pati labiau mėgstu “diamond glaze“) – tirštas, dengia storu sluoksniu. Gali būti naudojamas daugybei sumanymų.

Papildymas: po mėnesio šiuo laku padengta detalė įgavo lipnumą. polimerinio molio lipdiniams šis lakas netinka.

DSC_0010

 

5. “Rayher“ 3D effekt lack – tirštas, dengiantis storu sluoksniu, neblogas, bet man mažiausiai patinkantis iš “storų“ lakų – mažiau skaidrus, labiau burbuliuojasi, sunkiau skirstosi, reikia dėt daugiau pastangų geram rezultatui.

Papildymas: po mėnesio šiuo laku padengta detalė įgavo lipnumą. polimerinio molio lipdiniams šis lakas netinka.

DSC_0013

 

6.Dar vienas Rayher gaminys – “Triple Gloss“ lakas. Iš “storųjų“ būrio. Tirštas, dengiantis storu tolygiu sluoksniu. Geras ir dėl universalumo – tinkamas įvairiems paviršiams.

DSC_0012

 

7. “Sculpey glaze“ šių niekaip negaliu prisijaukint kažkodėl, nors atrodo , kad lakai neblogi. Ypač patiko gražus “satine“ lako blizgesys – toks tikrai šilkinis. Dar patinka, kad juos galima drąsiai skiest vandeniu, jei pernelyg sutirštėja.

sculpey

 

8. “Studio by sculpey“ – kantrybės bandytojai. Labai skysti ir mažai “kibūs“, sunku tolygiai paskirstyt, gražiai paskleist. Jei tik yra galimybė, geriau rinktis kažką kitą. Nors iš kitos pusės, jei reikia itin plono ir beveik nematomo lako sluoksnio – tai jie matyt būtų pirmi eilėje (bet kam tada išvis lakuoti?)

studio_by_sculpey

 

9. Koks tai “pirštų magnetas“ – “TODO touchme“ . Padengia paviršius tokia smagia švelnybe, kad vis norisi paliesti. Iš tikrųjų.

Visiškai matinis. Čiupinėtojų džiaugsmas. Labai jį mėgstu dėl to keisto jausmo liečiant ir dėl tikrai puikaus visiško matiškumo.

DSC_00231

Štai tiek tų mano pastebėjimų.

Tik noriu pridurt, kad galbūt kas tinka vienam – nelabai tiks kitam. Žinot kaip būna, geriau pačiam pabandyt.

 

Dar į temą apie polimerinį molį – mano naujasis pečiukas veikia puikiai. Lipdinius kietinu temperatūrą nustačiusi pagal savo susižymėtas žymas – dirbiniai sukietėja gerai, pečiukas nesiožiuoja, visi patenkinti.

 

6 komentarai “Lakų testavimas (polimerinio molio lipdiniams)

    1. Labas, Migle,

      dabar konkretaus pardavėjo jau nebeprisiminsiu, bet “Diamond glaze“ laką pirkau per Etsy arba Ebay portalą iš užsienio pardavėjų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s